Wrocław Maraton: Dominika Stelmach trzecia, dominacja Kenijczyków

Kenijczycy Abel Kibet Rop (2:13.36) i Stellah Jepngetich Barsosio (2:28.14) zwyciężyli w 35. PKO Wrocław Maraton.
Trzecie miejsce w gronie kobiet zajęła Dominika Stelmach (RK Athletics Warszawa). Metę na Stadionie Olimpijskim osiągnęło ponad 4600 osób.

Pogoda była niemal idealna do biegania, słońce schowało się za chmurami i nie było za gorąco. Dominowali Kenijczycy. Aż czterech uplasowało się w czołowej piątce. Szósty był 25-letni Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik), który debiutował na dystansie 42 km 195 m.

W wyścigu zawodników niepełnosprawnych na wózkach z ręcznym napędem triumfował trzykrotny mistrz paraolimpijski Rafał Wilk (ZKS Stal Rzeszów). Były żużlowiec uzyskał czas 1:05.24.

Historia imprezy zaczęła się 15 maja 1983 roku. W Maratonie Ślężan (taka była wówczas nazwa) na trasie z Sobótki do Wrocławia biegło wówczas tylko 129 mężczyn i dwie kobiety. Od 18 lat zawody organizowane są wyłącznie na ulicach stolicy Dolnego Śląska.