БАТЭ перамог "Слуцк" і выйшаў у лідары чэмпіянату Беларусі

Футбалісты барысаўскага БАТЭ разграмілі "Слуцк" з лікам 3: 0 і выйшлі ў лідэры чэмпіянату Беларусі.
Сустрэчу на полі "Барысаў-Арэны" гаспадары правялі з вялікай перавагай і ўжо на 4-й хвіліне Неман`я Міліч забіў першы мяч. Яшчэ праз 20 хвілін капітан барысаўчан Ігар Стасевіч эфектна выканаў штрафны ўдар, а ў другім тайме, на 70-й хвіліне гульні Павел Няхайчык ўсталяваў канчатковы вынік.

Вынікі іншых гульняў 9-га тура: "Тарпеда-БелАЗ" (Жодзіна) - "Гарадзея" - 3: 1, "Энергетык-БДУ" (Мінск) - "Дынама" (Брэст) - 2: 1, "Шахцёр" (Салігорск ) - "Славія" (Мазыр) - 2: 0.

Заключныя матчы адбудуцца 17 траўня: "Белшына" (Бабруйск) - "Віцебск", "Дынама" (Мінск) - "Іслач" (Мінскі раён), "Рух" (Брэст) - "Смалявічы". Матч паміж "Мінскам" і гродзенскім "Нёманам" перанесены.

Турнірнае становішча зараз такое: БАТЭ - 19 пунтаў, "Тарпеда-БелАЗ", "Энергетык-БДУ" - па 18, "Слуцк" - 16, "Іслач", "Шахцёр" - па 15, "Дынама" (Брэст) - 13 , "Рух" - 12, "Віцебск", "Гарадзея", "Славія" - па 11, "Мінск" - 10, "Дынама" (Мінск) - 9, "Нёман" - 8, "Смалявічы" - 3, " Белшына "- 2.

Спіс лепшых бамбардзіраў ўзначальваюць Гегам Кадзімян ("Нёман") і Джасурбек Яхшыбоеў ( "Энергетык-БДУ"), якія забілі па 6 мячоў.