Lietuvos irkluotojams – Europos čempionato sidabras, Valčiukaitei ir Adomavičiūtei – bronza pasveikino prezidentė

Šeštadienio popietę Glazge vyko Europos irklavimo čempionato vyrų porinių keturviečių valčių varžybų finalas.
Jame Lietuvos kvartetas Dovydas Nemeravičius, Saulius Ritteris, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius 2000 metrų nuotolį įveikė per 5 min. 43,40 sek. ir iškovojo sidabro medalius.

Įspūdingą spurtą paskutinėje distancijos dalyje surengę lietuviai šovė iš penktos pozicijos į antrąją ir nusileido tik Italijos atstovams (5:41,92 min.).

Trečia vieta atiteko Lenkijos sportininkams (5:43,88 min.). Primename, kad lietuviai į finalą pateko tik laimėję paguodos plaukimą. Iškart po puikaus vyrų pasirodymo atėjo eilė ir Mildai Valčiukaitei bei Ievai Adomavičiūtei (6:56,54 min.).

Jos moterų porinių dviviečių valčių 2000 m finale yris į yrį iki pat finišo galynėjosi su prancūzėmis ir olandėmis, finišavo trečios ir išplėšė bronzos medalius. Jos tik akimirka, t. y. 0,06 sek., pralenkė itales (6:56,60 min.).

Čempionėmis tapo prancūzės Helene Lefebvre ir Elodie Ravera-Scaramozzino (6:55,99 min.), vicečempionėmis – olandės Roos de Jong ir Lisa Scheenaard (6:56,29 min.).

Prezidentė pasveikino prizininkus Prezidentė

Dalia Grybauskaitė pasveikino Glazge vykstančiame Europos irklavimo čempionate porinių keturviečių valčių rungtyje sidabrą iškovojusius Aurimą Adomavičių, Saulių Ritterį, Rolandą Masčinską ir Dovydą Nemeravičių bei moterų porinių dviviečių valčių rungtyje bronzą laimėjusias Mildą Valčiukaitę ir Ievą Adomavičiūtę.

Pasak šalies vadovės, šie sportininkai – puikus komandinės darnos pavyzdys. Dėl bendro tikslo suvienytomis jėgomis irkluotojai pelnė gražias pergales, pagerbiančias jų stiprybę ir garsinančias pasaulyje visą Lietuvą.

Prezidentė palinkėjo, kad ateityje siekiant medalių sportininkams visada užtektų pasitikėjimo, ištvermės bei kiekvieną jų lydėtų pati didžiausia sėkmė!