Найти

Барысаўскі БАТЭ перамог фінскі "Сейняёкі" на старце кваліфікацыі футбольнай Лігі чэмпіёнаў

Футбалісты барысаўскага БАТЭ з перамогі стартавалі ў Лізе чэмпіёнаў.
На полі "Барысаў-Арэны" ў першым паядынку 2-га кваліфікацыйнага раўнда яны абыгралі фінскі "Сейняёкі" з лікам 2:0.

Свой першы матч новага еўракубкавага сезона 12-разовыя чэмпіёны Беларусі правялі з вялікай перавагай. Праўда, шматлікія атакі барысаўчан у першым тайме толькі адзін раз прынеслі поспех.

На 32-й мінуце гульні пасля падачы вуглавога ўдару лік адкрыў Юрый Кендыш. Пасля перапынку гаспадары таксама мелі ініцыятыву, і на 68-й мінуце сустрэчы капітан БАТЭ Віталь Радзівонаў забіў другі мяч, які быў апошнім у гэтай гульні.

Матч у адказ адбудзецца 19 ліпеня на арэне фінскага чэмпіёна. Яшчэ тры прадстаўнікі Беларусі на еўрапейскай арэне свае матчы другога кваліфікацыйнага этапу другога па рангу турніру - Лігі Еўропы, правядуць 14 ліпеня.

Мінскае "Дынама" прыме на сваім полі ірландскі "Сэнт-Патрыкс", салігорскі "Шахцёр" у сябе дома згуляе са славенскім "Дамжале", а футбалісты жодзінскага "Тарпеда-БелАЗа" выступяць у гасцях у венгерскага "Дэбрэцэна".