ME w kajakarstwie - złoty medal duetu Naja-Mikołajczyk w K2 na 500 m

Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zdobyły złoty medal w konkurencji K2 na 500 m w kajakarskich mistrzostwach Europy w czeskich Racicach. W sobotę zajęły drugie miejsce na dwa razy dłuższym dystansie.
Polki wyprzedziły Rumunki Borhę Petronelę i Elenę Meroniac, które były z kolei najlepsze na 1000 m. Na obu dystansach na trzecich pozycjach uplasowały się Serbki Milica Starovic i Dalma Ruzicic.

Naja (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) oraz Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) powtórzyły niedzielny sukces Eweliny Wojnarowskiej (Warta Poznań), triumfatorki rywalizacji K1 na 500 m. W niedzielnym wyścigu Ewelina Wojnarowska uzyskała czas 1.54,552 i wyprzedziła Niemkę Franziskę Weber 1.54,968 oraz Francuzkę Sarah Guyot 1.55,392.

W sobotę srebrne medale w czeskich zawodach wywalczyli Tomasz Kaczor (C1 1000 m) oraz Karolina Naja i Beata Mikołajczyk (K2 1000 m).